Δείχνει... τα δόντια της η Μελίκη, φιλική "εξάρα" επί του Ροδοχωρίου!

Στο πρώτο του εντός έδρας φιλικο και τέταρτο συνολικά φετινό, ο Φίλιππος Μελίκης συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και νίκησε με άνεση το Ροδοχώρι (6-0).

Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, δεδομένου και ότι το Ροδοχώρι βρίσκεται στην αρχή της προετοιμασίας του.

Για άλλη μια αφορά ο Νίκος Παπανώτας μοίρασε τον χρόνο σε όλους τους παίκτες του, ενώ ιδιαίτερα εντυπωσίασαν οι νεαροί του πρώτου ημιχρόνου.

Φάσεις και γκολ

9 Γίδαρης σουτ από κοντά απέκρουσε ο Καζεπιδης.

10. Οργανωμένη ενέργεια για τον Φίλιππο σουτ του Λέκκα αποκρούει ο τερματοφύλακας.

15, 1-0 ο Λέκκα με ωραίο συρτό διαγώνια σουτ

16 Σουτ Κούκλα ελάχιστα άουτ

28. Κεφαλιά Μπούθα ελάχιστα άουτ

30. Διαγώνιο σουτ Γίδαρης λίγο άουτ

34 2-0 Πάλι ο Λέκκα με δυνατο σουτ έξω από την περιοχή.

49 Ωραίο γυριστο σουτ του Σάκη Τσικόπουλου και 3-0!

54 4-0. Ψιλοκρεμαστό σουτ του Καραγιάννη από τη γωνία της περιοχής στην απέναντι γωνια .

61. Ο Ζούρας σε κενή εστία δεν βρήκε καλά τη μπάλα.

63. Δοκάρι για την Μελίκη με τον Καραγιάννη.

68. 5-0 με προβολή του Τσικόπουλου Σάκη.

70. Δοκάρι για το Ροδοχωρι *

75 6-0 ο Τσικόπουλος εύκολα μετά από ωραίο γύρισμα του Καραγκιοζόπουλου

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παπαργυρίου, Παπαντώνης, Μητρόπουλος.

Φίλιππος Μελίκης (Παπανώτας, Χαλκιάς): Α. Ημίχρονο: Αλεξίου, Βουδούρης, Γιδάρης, Μελιόπουλος(32' Νίκου), Ηλιάδης, Βενιόπουλος (Καφετζής), Λέκκα, Μπούθας, Θυμιόπουλος Νικ., Μουστάκας, Κούκλας.

Β' Ημίχρονο: Αλεξίου, Καραγκιοζόπουλος, Μπατσίλας, Παπαδόπουλος, Τσικόπουλος Ηλίας, Θυμιόπουλος Νίκος, Ζούρας, Κίτσα, Καραγιάννης, Τσικόπουλος Ηλίας, Παρσόπουλος.

Ροδοχώρι (Τενεκετζή): Καζεπιδης, Γαλανός, Λαμπριτσιος, Χαραλαμπίδης, Τραιος, Κιόσια, Ασλάνογλου, Ζάχος, Ορφανίδης, Πετγαζλης, Μωισιδης.

Αγωνίστηκαν και οι Ευθυβούλης, Μάνης, Ζήρας.