Εύκολη πρόκριση για τη Νίκη Αγκαθιάς επί της Θύελλας Σταυρού (video)

Εύκολη πρόκριση για τη Νίκη Αγκαθιάς που επικράτησε με το ευρύ 6-0 της Θύελλας Σταυρού.

Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν εμφανής, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν πέντε τέρματα στο πρώτο μέρος και ένα στην επανάληψη, φτάνοντας στην άνετη νίκη επί της ομάδας του Σταυρού που είχε πολλές απουσίες.

Το σκορ άνοιξε ο Δημητριάδης στο 3ο μόλις λεπτό, ενώ στο 8' ο Βασάρας έγραψε το 2-0. Στο 21' ο Δημητριάδης, στο 24' ο Ζυγκερίδης και στο 35' ο Κωστογλίδης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 47' ο Καραγιάννης και από εκεί και πέρα οι "ασπρόμαυροι" έφτασαν... σβηστά μέχρι την λήξη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπαδάκης με βοηθούς τους Μοσχόπουλο και Γκόγκα.

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος, Ράδης, Μωυσίδης, Τσιούχας, Κυριαλάνης (55' Σεραφειμίδης), Βασάρας (33' Κωστογλίδης), Ζυγκερίδης (37' Αβραάμ), Καλογιαννίδης (55' Τσουλχάη), Δημητριάδης (46' Καραγιάννης), Ευθυμίου.

Θύελλα Σταυρού: Κεϊσίδης, Θυμιόπουλος Δ., Μυλωνάς Αχ. (26' Αποστολίδης), Περτσιούνης, Ντινόπουλος, Μελιόπουλος, Μπακάλης, Μυλωνάς Αλ., Θυμιόπουλος Ν., Ορφανίδης, Πάσχος (46' Σαρηκυριακίδης).