«Τιμητική» ήττα της Αγ. Μαρίνας από τον Άρη!

«Τιμητική» ήττα γνώρισε ο Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας στο σημερινό σπουδαίο φιλικό που έδωσε στο γήπεδο της Νάουσας, απέναντι στον ευρωπαίο Άρη!

Η ομάδα της Ημαθίας ηττήθηκε με σκορ 4-0 από τους «κιτρινόμαυρους» της Θεσσαλονίκης, οι οποίοι χρησιμοποίησαν όλα τα αστέρια τους!

Ο Άρης προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο μέρος με γκολ των Ντάτκοβιτς (23’) και Μάνου (45’), ενώ στην επανάληψη πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα με τον Χατζηπιρπιρίδη στο 53’ και 88’ γράφοντας το τελικό 4-0 απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Παναγιώτη Καραμεταξά.

ΑΡΗΣ (Α’ Ημίχρονο): Κουέστα, Σάκιτς, Γκάνεα, Ντάτκοβιτς, Ροζ, Ματίγια, Τζέγκο, Σάσα, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μάνος.

ΑΡΗΣ (Β’ Ημίχρονο): Έμαν, Μαρμαρίδης, Σενγκέργκης, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Ανδρέας, Μπακούτσης, Μπερτόλιο, Μαρτίνες, Τσαγκαλίδης, Χατζηπιρπιρίδης.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ: Ηλιάδης, Κούκλας Αρ., Μπουρδάνος, Ρέις Σέρα, Παπαδόπουλος, Μπρέγκου, Λίπε, Βούλγαρης, Σαμιώτης, Μουστάκας, Αργυρόπουλος.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Κατράνας, Τουλουμτζής, Φωτόπουλος, Κοντογιάννης, Λέκα, Κούκλας Χρυσοβαλάντης, Σερασκέρης, Κούκλας Α., Κελεσίδης.