Πήρε το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, νίκες για Νάουσα, Τρίκαλα, Ροδοχώρι

Με αρκετά γκολ ολοκληρώθηκε και η τρίτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Στο ματς της ημέρας, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας κατέβαλε την αντίσταση της Αγ. Μαρίνας με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις (1-0) και την έριξε από την κορυφή.

"Μπαστούνια" τα βρήκε η Νάουσα στη Χαρίεσσα και χρειάστηκε ένα γκολ από πέναλτι για να πάρει τη νίκη με 1-0, ενώ στα Τρίκαλα ο Κοπανός προηγήθηκε στο πρώτο μέρος αλλά οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έκαναν την ανατροπή και κέρδισαν με 3-1.

Εύκολο απόγευμα είχε το Ροδοχώρι που πέρασε με το ευρύ 6-1 από την Επισκοπή, ενώ ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς του Αχιλλέα Νάουσας με το Μακροχώρι.

"Αγγλικό" ματς έγινε στο Παλαιοχώρι όπου η τοπική ομάδα έκανε "σεφτέ" στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 4-2 της Μαρίνας, με μελανό σημείο τον σοβαρό τραυματισμό ποδοσφαιριστή των φιλοξενουμένων.

Τέλος, στα ντέρμπι των νεοφώτιστων οι γηπεδούχοι πήραν εύκολα τους τρεις βαθμούς, με το Πλατύ να συντρίβει 5-0 τη Μελίκη και την Αγ. Βαρβάρα να κερδίζει 3-1 το Κλειδί.