Στη νέα Β΄ κατηγορία η Κουλούρα

Η Κουλούρα είναι η ομάδα που κερδίζει το εισιτήριο για τη νέα Β΄ κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Σήμερα το απόγευμα στο ουδέτερο γήπεδο της Αγ. Μαρίνας νίκησε με το ευρύ 3-1 τη ν Στενήμαχο, η οποία με την σειρά της παραμένει στην κατηγορία, που από τη νέα περίοδο θα είναι η Γ΄ κατηγορία, αφού η ΕΠΣΗ θα απαρτίζεται πλέον από τρεις κατηγορίες.

Στον αγώνα μπαράζ η Κουλούρα βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το 6΄με τον Αναστασόπουλο. Το 2-0 έγινε στο 36΄από τον Τεμιρτζόγλου,που έκανε το2-0, σκορ με το οποίο έληξε το α΄ ημίχρονο. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60΄ο Σακαλής τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το μοναδικό γκολ της Στενμάχόυ με το οποίο έγινε το τελικό 3-1 πέτυχε ο Γίδαρης Κ. στο 72΄

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο  Καραγκιζόπουλος, με βοηθούς τους Γιάντση και Νατσιούρα

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΟΥΛΟΥΡΑ: Σακάκος, Βλαχάβας, Χαραλαμπίδης Σ., Jazxhi, Χαραλαμπίδης Α., Φουρκιώτης, Σακαλής (83′ Τσιαούσκογλου), Μανωλόπουλος, Τσιουγγαρής (89′ Τσομπανίδης), Τεμιρτζόγλου.

ΣΤΕΝΗΜΑΧΟΣ: Νατσάλης, Τσιρπανλής (88′ Γιάννος), Σαρακατσιάνος (38′ Αγγελίδης), Παπαλεξίου, Σταμάτης, Γίδαρης Κ., Πρασσάς, Σακαλής (80′ Κατσκαβέλης), Κώτελης, Γίδαρης Δ., Γκουντάρας Γ.