Επεισοδιακή η 8η αγωνιστική, με 4 αποβολές και 20λεπτη διακοπή στην Επισκοπή

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής.

Κύριο χαρακτηριστικό τα πολλά τέρματα που σημειώθηκαν στους επτά αγώνες, 25 συνολικά.

Η Αγκαθιά επέστρεψε στις νίκες με το ευρύ 5-1 επί του Κοπανού, ενώ ο ΠΑΟΚ Αλ. πέρασε με ευκολία από το Μακροχώρι, όπου συνέτριψε 4-0 την τοπική ομάδα.

Επίδειξη ισχύος της Αγ. Μαρίνας,  ήταν το 5-0 επί του αδύναμου Λιανοβεργίου, όπως και το 5-0 του Παλαιοχωρίου επί της Ν. Νικομήδειας.

Ο Αχιλλέας Ν. πήρε το τρίποντο μέσα στον Αγ. Γεώργιο και μάλιστα με άνεση 0-3.

Επεισοδιακός ο αγώνας στην Επισκοπή, όπου είχαμε για πολλά λεπτά την διακοπή του στα μέσα του β΄ημιχρόνου, αφού συνεπλάκησαν ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, κάτι που στοίχησε την αποβολή τεσσάρων από αυτούς, δύο από κάθε ομάδα. Τελικά στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1.

Τέλος ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι που έγινε στον Άραχο, ανάμεσα στην Ποντιακή Νεολαία και την Χαρίεσσα.