Europa League: Νίκη και πρόκριση για τον Παναθηναϊκό!

Αυτή τη φορά τα κατάφερε... Ο Παναθηναϊκός, νίκησε και στην Σουηδία της ΑΙΚ με 2-0 και σε συνδιασμό με το 1-0 της Λεωφόρου προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa League.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε και τα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ιμπάρμπο στο 46ο λεπτό και τον Μπέργκ στο 73ο, ενώ είχαν και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

ΑΪΚ Στοκχόλμης (Νόρλινγκ): Κάρλγκρεν, Χάουκσον, Κάρλσον, Γιόχανσον, Σάντγκρεν, Οφόρι, Ισχιζάκι (78' Σαλέτρος), Μπλόμπεργκ (61' Γιασίν), Αφάνε (61' Άβντιτς), Μαρκάνεν, Χόιβελντ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Κουτρουμπής, Μολέντο, Ιβανόφ, Γουακάσο, Λεντέσμα (67' Νάνο), Ζέκα, Λουντ (84' Βιγιαφάνιες), Ιμπάρμπο (70' Λέτο), Μπεργκ.

Γκολ: 46' Ιμπάρμπο, 73' Μπεργκ

Κίτρινες: 16' Λεντέσμα, 67' Κουτρουμπής, 80' Στιλ/42' Γιόχανσον, 47' Οφόρι, 50' Μαρκάνεν