![Ανεπανάληπτο ρεκόρ από τον Δημήτρη Αργυρόπουλο!](/media/k2/items/cache/d1bb03ff080de5dd17b32c1109463f58_XL.jpg)
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
- Posted
- Διαβάστηκε 1205 φορές
Ανεπανάληπτο ρεκόρ από τον Δημήτρη Αργυρόπουλο!
Ενα ανεπανάληπτο ρεκόρ έχει δημιουργήσει ο Ημαθιωτης τερματοφύλακας της ΑΕ Ευόσμου Δημήτρης Αργυρόπουλος καθώς μετά από 15 αγώνες Πρωταθλήματος στον πρώτο όμιλο της Α1 έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ!
Αυτό συνέβη στις 23/9 στο παιχνίδι της ΑΕ Ευόσμου με τον Αγροτικό Αστέρα όπου η ομάδα του έχασε με 1-0.
Από τότε και ως σήμερα και ενώ ακολούθησαν 12 ΑΓΩΝΕΣ πρωταθλήματος, ο Δημήτρης Αργυρόπουλος έχει δημιουργήσει ένα σερί που αξίζει να σημειωθεί αφού έχει συμπληρώσει 1080 λεπτά χωρίς να δεχτεί γκολ κρατώντας την εστία του απόρθητη.
Την περσινή περίοδο ο Χατζήπουλος του Απόλλωνα Κ. Σχολαρίου δεν είχε δεχτεί γκολ σε δέκα αγώνες.
metrosport.gr