SL2: Καταδικαστική ήττα για Ηρακλή Λάρισας, ισοπαλία στο Καυτανζόγλειο

Ο Παναθηναϊκός Β' ξέσπασε στον Ηρακλή Λάρισας μετά τη βαριά ήττα από τον Διαγόρα, παίρνοντας τη νίκη 3-1 με ανατροπή στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Τασιούλη στο 30', αλλά η απάντηση των «πράσινων» ήταν άμεση και έξι λεπτά μετά ο Αθανασακόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα, με τον Μαρτίνη να γράφει το 2-1 με σουτ και να κάνει την ανατροπή στο 66'. Τη νίκη του Παναθηναϊκού Β' «σφράγισε» στο 73' με πέναλτι ο Σαρδέλης, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στο 1-1 έμειναν στο άλλο παιχνίδι του βόρειου ομίλου ο Ηρακλής με τη Νίκη Βόλου. Ο Τζιώρας άνοιξε το σκορ για τους Βολιώτες στο 66' και ο Σίλβα ισοφάρισε στο 73'.