SL2: Τεσσάρα παραμονής ο Διαγόρας επί του Παναθηναϊκού Β'!

Ο Παναθηναϊκός Β' ηττήθηκε εκτός έδρας με 4-1 από τον Διαγόρα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League 2, με τον Σερπέζη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ για τους πράσινους.

Οι γηπεδούχοι έκαναν επίδειξη δύναμης, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέχρι το 38'. Το σκορ άνοιξε αρχικά ο Τσιαντούλας με σουτ στο 11ο λεπτό του αγώνα, ενώ ο Σταμένκοβιτς διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του στο 25'.

Οι πράσινοι έκαναν "δώρο" το τρίτο τέρμα, με τον Ρόμπι να βάζει αυτογκόλ για το 3-0 του Διαγόρα στο 38'. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σερπέζης μείωσε για τον Παναθηναϊκό.

Ο Διαγόρας συνέχισε στο δεύτερο μέρος την επέλασή του και σφράγισε την επιβλητική νίκη με το σουτ του Μανιά στο 56', ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.