Τι έγινε στα σημερινά ματς της Super League 2

Η ΑΕΛ βρέθηκε μια... ανάσα από το πρώτο «τρίποντο» μέσα στο 2023, όμως το γκολ του Ρόμπι στο 90+7' έδωσε τον βαθμό στον Παναθηναϊκό Β', με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2.

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με 1-0 στο 34ο λεπτό με τον Μαυριά, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Οι «πράσινοι» ισοφάρισαν προσωρινά με τον Μπιλάλ στο 51ο λεπτό και ο Καλουτσικίδης στο 69' έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ΑΕΛ. Όμως με το γκολ του Ρόμπι στο 90+7' ο Παναθηναϊκός Β' απέφυγε την ήττα.

Ο Ηρακλής Λάρισας νίκησε με 1-0 τον Θεσπρωτό στην «AEL FC Arena» και πέτυχε τη δεύτερη σερί νίκη του. Έτσι έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Συρεγγέλα στο 63ο λεπτό, ενώ η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν η προσπάθεια του Γώγου κατέληξε στο δοκάρι του Παπαγιάννη.

Στη Ρόδο, ο Διαγόρας κρατούσε στα χέρια του τη νίκη κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας, ωστόσο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 65ο λεπτό με τον Καραμάνη, αλλά ο Αλμωπός απάντησε στο 88' με την εκτέλεση πέναλτι του Έππα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.