Μουντιάλ 2022: Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Από τις 20 Νοεμβρίου έως και τις 18 Δεκεμβρίου, όλοι οι άσοι του ποδοσφαίρου θα παίζουν μπάλα στα γήπεδα του Κατάρ. Είναι η πρώτη φορά που το Παγκόσμιο Κύπελλο θα γίνει χειμώνα.

Το πλήρες πρόγραμμα της διοργάνωσης και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

Φάση των ομίλων

1η αγωνιστική

Κυριακή 20 Νοεμβρίου
18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου
12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου
12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου
17:00 Εκουαδόρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος) – ΑΝΤ1

Φάση των «16»

3 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (49) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου (50) ΑΝΤ1

4 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου (52) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (51) ΑΝΤ1

5 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου (53) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου (54) ΑΝΤ1

6 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου (55) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερου 7ου ομίλου (56) ΑΝΤ1

Προημιτελική φάση

9 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής αγώνα 53 – Νικητής αγώνα 54 (58) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής αγώνα 49 – Νικητής αγώνα 50 (57) ΑΝΤ1

10 Δεκεμβρίου
17:00 Νικητής αγώνα 55- Νικητής αγώνα 56 (60) ΑΝΤ1
21:00 Νικητής αγώνα 51- Νικητής αγώνα 52 (59) ΑΝΤ1

Ημιτελική φάση

13 Δεκεμβρίου
21:00 Νικητής αγώνα 57 – Νικητής αγώνα 58 ΑΝΤ1

14 Δεκεμβρίου
21:00 Νικητής αγώνα 59 – Νικητής αγώνα 60 ΑΝΤ1

Μικρός τελικός

17 Δεκεμβρίου 17:00 – ΑΝΤ1

Τελικός

18 Δεκεμβρίου 17:00 – ΑΝΤ1