Φιλική ισοπαλία για τα Χανιά πριν το ματς Κυπέλλου στη Βέροια

Τα Χανιά ήρθαν ισοπαλία με την Επισκοπή με 1-1 σε φιλικό αγώνα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα, με τον Κρίκλοου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Βουκελάτου να κάνει το 1-0 στο 40ο λεπτό.

Τα δύο σύνολα συνέχισαν δυναμικά στα επόμενα λεπτά, με τα Χανιά να ισοφαρίζουν στο 52' λεπτό από το γκολ του Ζούνη με σουτ και έκαναν το 1-1.

Αρκετές οι φάσεις στα επόμενα λεπτά, με τις δύο ομάδες τελικά να παραμένουν στο 1-1 στην φιλική αναμέτρηση.

Η διαιτησία: Ρ. Σταυρουλάκης, Βλαχάκης, Ψωφάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γουίλαρντ): Καλογεράκης, Κεφαλάς, Λάμτσε, Πολίτης, Κούτσιας, Σκεντεράι, Σαμουρκασόβι (80′ Σουλεϊμάν), Κρίκλοου, Βουκελάτος (62′ Σταθόπουλος), Εμπουέλε (82′ Ουοττάρα), Χοβανισιάν (82′ Αμπαφού).

ΧΑΝΙΑ (Μπαξεβάνος): Κατσιμήτρος (64’ Δεσποτόπουλος), Γκανσιέρ (75’ Μπραουδάκης), Χιντζίδης (69’ Νίκολης), Ζιούλης (71’ Μαθιουλάκης), Μπάτζιος (59’ Ιμεραλιλάι), Γκουέδες (64’ Μυφτάρι), Ναζίμ (69’ Ξεπαπαδάκης), Λεμονής (71’ Γκολόσι), Ζούνης (64’ Σκέντζος), Κόλα (69’ , Μάναλης (59’ Μαρτσάκης).