Συνεχίζει ακάθεκτη η Αγ. Βαρβάρα, 0-11 στην Καρδίτσα!!!

Εύκολο απόγευμα για τα κορίτσια της Αγίας Βαρβάρας που νίκησαν 0 -11 την ομάδα του Αγίου Νέστορα Καρδίτσας για την 6η αγωνιστική.

Ο αγώνας από τα πρώτα λεπτά είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το ημίχρονο να λήγει με 2 γκολ της μικρής Δεληγιαννιδου (Αγγελική), Παπαδοπουλου και Μουρατιδου. Άλλα 7 στο 2ο με τις Κιουταχιαλη (2), Παπαδοπουλου (2), Μπαξεβανου, Δελησαββα και Μουρατιδου.

Η ομάδα διατηρεί την 1η θέση στη βαθμολογία και βέβαια τουλάχιστον το ένα από τα δύο εισιτήρια ανόδου, με μοναδικό πλέον ερωτηματικό την πρωτιά που πιθανόν να κριθεί στις 2 Απριλίου στο ντέρμπι με τις Νεφελες Κατερίνης.

Σημαντικό επίσης το γεγονός ότι τρεις αθλήτριες είναι στην 4αδα των σκόρερ της κατηγορίας.

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ :Κανελλακη, Στριμπα, Φειμ, Δελησαββα, Κιουταχιαλη, Τσεχελιδου, Μπαξεβανου, Μουρατιδου (Τελχαλαλη), Δεληγιαννιδου Αγγ., Παπαδοπουλου, Ντουσκα.