• Διαβάστηκε 634 φορές

«Μαχητής» για 3 δεκάλεπτα ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ στα Πεύκα!

Για τρία δεκάλεπτα πάλεψε το ματς ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 78-67 στα Πεύκα από τους Μαχητές.

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα, που αγωνίστηκε με σημαντικές απουσίες, ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 22-25 στο 10' και με 39-45 στο 20'.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς πήγε πόντο - πόντο με τους Βεροιώτες να προηγούνται με 57-58 στο τέλος του, αλλά στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το παιχνίδι στα χέρια τους και να φτάσουν στη νίκη με 78-67.

Διαιτητές: Ξενικάκης, Τζαφλέρης και Ξέρας

Δεκάλεπτα: 22-25, 39-45, 57-58, 78-67

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 8, Μπουρδάνος 3 (1), Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 2, Μαυρογιάννης 6, Τοπάλης 17 (2), Γράβας 15, Μάρουσιτς 8 (2), Θόρστέινσον 15, Στόλης 2.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τόζιος, Δεληγεώργης 7, Ότοβιτς 19 (2), Ναούμης 14 (2), Σαμαράς 3 (1), Τριχόπουλος 9 (1), Οικονομόπουλος 15 (1).

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 11/04...