• Διαβάστηκε 780 φορές

Τεράστιο "διπλό" του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στο Παγκράτι!!

Δεν δείχνει να τα... παρατάει τόσο εύκολα η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, η οποία πέτυχε σπουδαίο "διπλό" στο Παγκράτι με σκορ 76-72 επί της τοπικής ομάδα, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα!

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα ξεκίνησε πολύ δυναμικά απο το πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 10 πόντους διαφορά (30-40).

Στην επανάληψη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ συνέχισε να έχει το πάνω χέρι μέχρι το 39'' όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 67-69 και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα να ισοφαρίσουν σε 67-67!

Οι "ερυθρόλευκοι" όμως με τρίποντο του Ότοβιτς και τέσσερις εύστοχες βολές του Ναούμη κατάφεραν και πήραν την υπερπολύτιμη νίκη!

Τα δεκάλεπτα: 15-21, 30-40, 45-55, 72-76

Διαιτητές: Διαμαντής - Μάλαμας - Μάκρης

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 5, Παναγιωταράς, Παπαδιονυσίου 12 (2), Φακοπουλίδης 2, Μοτσενίγος 11, Αντωνάκης 7 (1), Κουτρούλιας 26 (15 ριμπ.), Σαχπατζίδης 2, Μήτσιαλος, Περσίδης 4, Δενδρινός 3.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Οικονομόπουλος 8 (2), Δεληγιώργης 12, Ότοβιτς 10, Ναούμης 24 (1), Κασαμπαλής 9, Σαμαράς 4 (1), Τριχόπουλος 9 (1).

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 14/03...