• Διαβάστηκε 742 φορές

Έκαμψε την αντίσταση του Ψυχικού ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ!

Έστω και στην παράταση, η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ψυχικού και να πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη!

Το σύνολο του Δημήτρη Γκίμα επικράτησε των Αθηναίων με σκορ 71-68 (κανονικός αγώνας 59-59) και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από αρκετό καιρό.

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν πολλές φορές πίσω στο σκόρ, ακόμη και με 10 πόντους, κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.

Στην παράταση όμως ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ παίζοντας πολύ καλή άμυνα και όντας πιο εύστοχος και πιο ψυχραιμος κατάφερε και πήρε την πολύτιμη νίκη.

Διαιτητές: Μπήτης, Δεσλής και Δεληγιαννίδης.

Δεκάλεπτα: 10-12, 31-24, 43-42, 59-59

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τόζιος , Οικονομόπουλος, Τόκας, Κυριάκου, Δεληγιώργης, Ότοβιτς , Ναούμης , Κασαμπαλής , Σαμαράς, Τριχόπουλος, Πεχλιβάνος.

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου, Αχής Ντ., Μοσχοβίτης, Παπανικολάου, Δημάκος, Αχής Π. , Αγγελακόπουλος, Στέβοβιτς, Γκάτζο, Μελισσαράτος, Τσιώκος, Πάνου.