• Διαβάστηκε 654 φορές

Χωρίς αγωνιστικές υποχρεώσεις η Μελίκη - Συνέχισε την προετοιμασία για το ματς με τον Ερμή Αγιάς

Ευκαιρία να ξεκουραστούν και να προετοιμαστούν κατάλληλα για την δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση της επόμενης Κυριακής με αντίπαλο τον Ερμή Αγιάς είχαν οι παίκτες της Μελίκης, καθώς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ' κατηγορίας των ανδρών δεν είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Ο Ιορδάνης Ασλανίδης έχει την ευκαιρία να βελτιώσει τις αδυναμίες της ομάδας του στο συγκεκριμένο διάστημα, ώστε να εμφανιστεί πιο έτοιμη και με περισσότερη ενέργεια στα επόμενα παιχνίδια που ακολουθούν.

Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν για την 7η αγωνιστική, η Καρδίτσα αύξησε την διαφορά της από την κορυφή καθώς επικράτησε των Διόσκουρων Κοζάνης με 78-71.

Ο Πρωτέας Γρεβενών δυσκολεύτηκε αλλά έκαμψε τελικά την αντίσταση του Αία Ευόσμου με 79-70, ενώ βαθμολογική ανάσα πήρε η Σιάτιστα που με ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο κέρδισε τον Μακεδονικό με 78-66.

Τα Ιωάννινα είχαν ένα ήσυχο απόγευμα απέναντι στο Πολύκαστρο το οποίο και κέρδισαν με 75-61, ενώ ο Ερμής Αγιάς πέρασε από την έδρα της ουραγού Πτολεμαϊδας με 73-79 στην παράταση.