• Διαβάστηκε 581 φορές

Εντός έδρας ήττα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από το Παγκράτι

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας και από το Παγκράτι με σκορ 76-77.

Το ματς ήταν αμφίρροπο και από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό πήγαινε πόντο-πόντο, με τους φιλοξενούμενους να στέκονται πιο ψύχραιμοι και τυχεροί στα κρίσιμα τελευταία λεπτά και να φτάνουν στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 35-38, 58-59, 76-77

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Σιμητόπουλος-Λόρτος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Τόζιος 10 (3/14σουτ), Οικονομόπουλος 2 (1/8δ.), Δεληγιώργης 11 (1), Ότοβιτς 14 (2), Ναούμης 8 (2τρ., 6ρ., 3ασ., 2κλ.), Κασαμπαλής 16 (19ριμπ., 4κοψ., 2ας.), Σαμαράς 2, Τριχόπουλος 13 (1τρ., 2ασ. 2κλ.).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 6 (2τρ., 9ασ.), Παναγιωταράς 2, Παπαδιονυσίου 11 (3), Φακοπουλίδης 11, Μοτσενίγος 13 (2τρ., 3ασ.), Αντωνάκης 7 (1), Σπανός, Κουτρούλιας 12, Σαχπατζίδης 6 (7ρ.). Μήτσιαλος 9 (6ριμπ.), Λεκάκης, Δενδρινός.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ «ΚΕΡΚΙΔΑ» ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 02/11…