• Διαβάστηκε 577 φορές

Ήττα στο φινάλε για τον ΦΙΛΙΠΠΟ στην Λιβαδειά

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ, η οποία αν και ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του β' ημιχρόνου, γνώρισε τελικά την ήττα στην Λιβαδειά με σκορ 72-67.

Οι πάικτες του Δημήτρη Γκίμα βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο (19-17 στο 13' και 37-34 στο 20'). Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να προηγηθούν στο 28' με 47-53 και στο 36' με 59-62.

Όμως στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Λιβαδειάς όντας πιο ψύχραιμη, εβαλε τα κρίσιμα καλάθια και πήρε την νίκη με 72-67.

Πρώτοι σκορερ για τον ΦΙΛΙΠΠΟ ο Ότοβιτς με 18 πόντους και οι Ναούμης, Κασαμπαλής με 9.

Δεκάλεπτα: 15-17, 37-34, 49-53, 72-67

ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Μάγειρας): Βουκαντίνοφ 6, Ντακούλιας 9 (1), Τερματζίδης 1, Βούλγαρης 2, Γκαγκαλούδης 27 (2), Μαχαίρας 9, Καλαμπάκας 9 (1), Δημητριάδης 9 (2), Μαράντος, Χάλαρης, Σταύρου.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Τόζιος 8, Οικονομόπουλος 7 (1), Τόκας, Κυριάκου, Δεληγιώργης 8 (2), Ότοβιτς 18 (1), Ναούμης 9, Κασαμπαλής 9, Σαμαράς 2, Τριχόπουλος 8, Πεχλιβάνος.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 26/10...