• Διαβάστηκε 840 φορές

Ήττα - σοκ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ από την Λιβαδειά!

Ήττα – σοκ εντός έδρας γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι», έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, έχασαν με σκορ 70-66 από τους Βοιωτούς και απέτυχαν να κάνουν ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Αγωνιστικά το ματς ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Οι Βεροιώτες κατα διαστήματα είχαν το προβάδισμα στο σκορ αλλά δεν μπορούσαν να ξεφύγουν από τους αντιπάλους τους, οι οποίοι στα κρίσιμα τελευταία λεπτά ήταν πιο ψύχραιμοι και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για τον ΦΙΛΙΠΠΟ ήταν ο Γκιουλέκας με 14 πόντους ενώ τον ακολούθησε ο Τριχόπουλος με 11.

Δεκάλεπτα: 20-21, 40-35, 51-51, 66-70

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Δεληγιαννίδης-Τζίμα

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Μάρτινς 7, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7 (1), Δεληγιώργης 10 (5λαθ.), Πλιούκας 10 (1), Γκιουλέκας 14 (1), Κασαμπαλής 4, Τριχόπουλος 11 (1), Λευκαδίτης 3 (1), Πεχλιβάνος.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 19 (1), Ιωακειμίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 9 (2), Γκαγκαλούδης 12 (2τρ., 5ασ., 2κλ.), Μαράντος 4 (1), Σάκοτα 7, Σταύρου, Γιανναλέτσος 8, Δημητριάδης 11 (1τρ., 10 ρ.).

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 02/03...