• Διαβάστηκε 733 φορές

Πικρή ήττα για τους Παίδες του Φιλίππου Βέροιας

Με ήττα στον πόντο συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΕΟΚ η παιδική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας, η οποία για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ φάσης, γνώρισε την ήττα στις Σέρρες με 68-67 από τον ΚΑΟΧ.

Για ακόμη ένα παιχνίδι, το σύνολο του Χριστόφορου Κουρουζίδη πλήρωσε το κακό τρίτο δεκάλεπτο, αφού από την αρχή του αγώνα μέχρι και το ημίχρονο ήταν αυτό που είχε το προβάδισμα. Ωστόσο, το 38-34 της ανάπαυλας ανατράπηκε, με τον ΚΑΟΧ να παίρνει ένα προβάδισμα της τάξεως του +5.

Ο Φίλιππος έδειξε χαρακτήρα και πάλεψε για την ανατροπή, ωστόσο γνώρισε μια “πικρή” ήττα με 67-68 που τον απομακρύνει από τον στόχο της πρόκρισης.

Φίλιππος Βέροιας 67-68 ΚΑΟΧ

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Καντερές.

Δεκάλεπτα: 23-21, 38-34, 53-58, 67-68.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουτζίδης): Στεφάνου 17(1), Δουλάλας 30(1), Τσοπουρίδης 12(1), Καλαϊτζής 8, Χωματάς, Κουρτζίδης, Καραγιάννης.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος-Πλατής): Χατζής 30(3), Μπανάβας 4, Κυρίογλου, Φιλοξενίδης , Χουρμάζος 8, Τύπος,  Ζάγκας 20(3), Γιαννόπουλος 4, Γκελασβίλι 2.