• Διαβάστηκε 556 φορές

Ήττα στην πρεμιέρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος για τους Παίδες του Φιλίππου

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΕΟΚ η παιδική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας, η οποία για την 1η αγωνιστική του 1ου της Β’ φάσης, γνώρισε την ήττα στις Σέρρες με 58-53 από τους Διόσκουρους Κοζάνης.

Σε ένα εξαιρετικά ανατρεπτικό παιχνίδι, οι αθλητές του Χριστόφορου Κουρουζίδη κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στην αρχή, ωστόσο η ομάδα της Κοζάνης πρόλαβε να ισοφαρίσει, με το 27-27 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Η κακή τρίτη περίοδος έδωσε τη προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους, με τους αθλητές του Φιλίππου να παλεύουν για την ανατροπή, αλλά στο τέλος να γνωρίζουν την ήττα με 58-53.

Διόσκουροι Κοζάνης-Φίλιππος Βέροιας 58-53

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Μιχέλης

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-27, 46-37, 58-53

Διόσκουροι (Σιακαβάρας): Διαμαντόπουλος, Πάτσιος 16(3), Κουνάβας, Λιάκος 16(2), Παπακωνσταντίνου 6, Σημανδράκος, Νεβεσκιώτης, Μισπινάς, Λιμνίδης 7, Γκούμας, Καρακούλας 13, Στάμος.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Χατζόγλου, Στεφάνου 7, Δουλάλας 25(3), Τσοπουρίδης 10(2), Μπεσινάς, Καραγεωργίου, Καλαϊτζής 3(1), Χωματάς 2, Τασιόπουλος 2, Κουρουτζίδης, Καραγιάννης 4.