• Διαβάστηκε 422 φορές

Μεγάλο “διπλό” των Εφήβων του Φιλίππου Βέροιας στο Κιλκίς

Η εφηβική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη με 57-83 στο Κιλκίς, εκεί όπου φιλοξενήθηκε από την τοπική ΚούΠα σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Το σύνολο του Χριστόφορου Κουρουζίδη ήξερε τι πρέπει να κάνει από την αρχή και ξεκίνησε επιθετικά τον αγώνα καταφέρνοντας ήδη από την πρώτη περίοδο να πάρει μια διαφορά της τάξης του +15.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι, αλλά μάταια αφού ο Φίλιππος Βέροιας δεν έχασε τη συγκέντρωση του και με εξαιρετικό 3ο δεκάλεπτο εκτόξευση τη διαφορά στους +28 και πλέον κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, την οποία φυσικά δεν έχασε και με το 57-83 έκανε το “2 στα 2” κόντρα στην ΚούΠα στη Β’ φάση του πρωταθλήματος και κρατάει το πλεονέκτημα.

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λαδάς.

Δεκάλεπτα: 10-25, 32-43, 40-68, 57-83.

ΚούΠα Κιλκίς (ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΣ): ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΣΤ. 3 (1), ΘΩΜΑΪΔΗΣ, ΠΟΥΛΤΣΑΚΗΣ, ΜΠΟΣΚΟΣ, ΝΤΕΝΤΑΣ 3, ΤΣΑΤΣΗΣ 6, ΠΑΥΛΙΔΗΣ Σ. 11, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ι. 5, ΘΕΟΓΙΑΝΝΗΣ 3 (1), ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ 1, ΠΑΥΛΙΔΗΣ Ι. 7, ΑΣΙΓΚΙΔΗΣ 18 (1).

Φίλιππος Βέροιας (ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ): ΚΑΚΑΛΕΣ 11 (1), ΣΑΡΑΝΤΗΣ 15, ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ 17 (1), ΣΑΜΑΡΑΣ 17 (2), ΜΠΟΥΣΜΑΛΗΣ 2, ΔΟΥΛΑΛΑΣ 19 (3), ΦΑΡΜΑΚΗΣ, ΠΕΙΟΣ 2, ΣΤΑΥΡΑΚΙΔΗΣ, ΛΑΖΟΣ, ΤΟΚΑΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ.