• Διαβάστηκε 597 φορές

Ποδαρικό με το... αριστερό στο 2024 για τον Φίλιππο Βέροιας

Ποδαρικό στο 2024 με ήττα έκανε ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος το απόγευμα του Σαββάτου (6/1) βρέθηκε στις Σέρρες. Εκεί αντιμετώπισε τον Πανσερραϊκό για την 14η αγωνιστική του 3ου ομίλου, γνωρίζοντας την ήττα με 84-57.

Ο αγώνας ξεκίνησε από την αρχή πολύ στραβά για τον Φίλιππο Βέροιας, ο οποίος στο τέλος της πρώτης περιόδου βρέθηκε να κυνηγάει διψήφια διαφορά, με το σκορ στο 25-9 υπέρ των γηπεδούχων. Το υπόλοιπο του ημιχρόνου συνεχίστηκε ισορροπημένα, με το επιμέρους 19-19 της δεύτερης περιόδου να διατηρεί τη διαφορά ασφαλείας που διατηρούσαν οι γηπεδούχοι.

Σε ανάλογο ρυθμό ξεκίνησε το δεύτερο μισό του αγώνα, με την ομάδα της Βέροιας να δείχνει διάθεση για να μειώσει το σκορ, ωστόσο να μην καταφέρνει να βρει τις λύσεις. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος δεν κατάφερε να απειλήσει και σκοράροντας μόλις 12 πόντους, γνώρισε την ήττα με 84-57.

Πανσερραϊκός 84-57 Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές: Ξενικάκης-Παζώλης-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 25-9, 44-27, 63-45, 84-57

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Πεχλιβάνος): Τσακαλέρης 11(1), Κουτουξίδης 15(2), Κεραμάρης 7(1), Τσιόγκας 6, Ντίνος 20(4), Γεωργιανός 9, Μπρατσιάκος 2, Καπελάν 8(2), Θεοδοσιάδης 4, Γεωργιάδης, Πεχλιβανίδης 2, Ντωνές.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 17, Αποστολίδης 4(1), Ξενιτίδης 11(3), Κάτζος, Κοτσάνος 9, Φλιάτης 2, Καραγιώργος 8(1), Μπένας 4, Μελαδιανός 2, Αμανατίδης, Λάζαρης.