• Διαβάστηκε 633 φορές

Ήττα στην παράταση για τους Παίδες Β’ του Φιλίππου Βέροιας

Με ήττα έκλεισε το 2023 η Β’ παιδική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας, η οποία φιλοξένησε την Αναγέννηση Λιτοχώρου για την 11η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ και σε ένα δραματικό αγώνα γνώρισε την ήττα με 62-72 στην παράταση.

Οι δύο ομάδες πηγαίνανε “σώμα με σώμα” καθόλη τη διάρκεια του αγώνα και ο Φίλιππος θα μπορούσε να φύγει νικητής, ωστόσο στην τελευταία επίθεση δεν μπόρεσε να σκοράρει, στέλνοντας το ματς στην παράταση, εκεί όπου η Αναγέννηση κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και εν τέλει να πάρει τη νίκη με 62-72.

Φίλιππος Βέροιας Β’ 62-72 Αναγέννηση Λιτοχώρου

Δεκάλεπτα: 15-14, 34-31, 52-46, 60-60, 62-72.

Διαιτητές: Νικολαΐδης, Πεϊμανίδης.

Φίλιππος Βέροιας 2 (ΤΣΟΠΟΥΡΙΔΗΣ): ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ 21 (2), ΦΟΥΚΑΛΑΣ 2, ΚΟΥΤΟΒΑΣ, ΑΜΠΡΙΚΙΔΗΣ, ΚΟΥΚΟΥΡΙΚΗΣ 2, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΤΟΥΝΤΑΣ, ΒΑΔΑΣ 16, ΚΟΥΡΤΖΙΔΗΣ 11, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 6.

Αναγέννηση Λιτοχώρου (ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ): ΔΕΛΗΜΙΧΑΛΗΣ 8, ΧΟΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 28 (1), ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ 27 (3), ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ, ΚΛΑΠΑΝΗΣ 1, ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΣ, ΚΑΡΑΣΚΟΡΔΑΣ 2, ΑΛΙΟΥ, ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΖΑΖΑΣ 6 (1).