ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

  • ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 527 φορές

Έχασαν στις έδρες τους Αετοί Βέροιας και ΓΑΣ Μελίκη

Δεν τα κατάφεραν οι δύο Ημαθιώτικες ομάδες στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι Αετοί έχασαν από τον Πιερικό με 66-73 και η Μελίκη από την Καστοριά με 72-93.

Αετοί Βέροιας – Πιερικός Αρχέλαος 66-73

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Αναστασιάδης Γ.-Κούρογλου

Δεκάλεπτα: 14-18, 26-30, 40-54, 66-73

Αετοί Βέροιας (Οκλαλιώτης): Δαχρέτζης 6, Κοχλιαρίδης 7(1), Σαχμπατιάν 15, Παπαδόπουλος 5(1), Νικάι 3(1), Γιαμπατζίδης, Ιωσηφίδης 12(2), Μητακίδης 1, Γάτσος 10(2), Γκάνας, Σαζακλίδης 7(1).

Πιερικός Αρχέλαος (Ευγενειάδης-Ξηρομερίτης): Ροδόστογλου 20(3), Λιόλιος 19(3), Ράπτης 14, Καρκατσέλης 9(1), Γκογκίδης 6(2), Ιγγλέζος, Τσιόγκας 5(1).

Μελίκη-Καστοριά  72-93

Δεκάλεπτα: 15-21, 35-47, 51-75, 72-93

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Κολοκυθάς, Καραβάς

Μελίκη (Καραγιαννίδης): Μούμογλου 25, Πλεξίδας 30, Στακτάρης 9(2), Κυριάκου, Μαρμαρίδης 8(2), Ματράκας, Ντόβας Α., Ντόβας Κ.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Μπέγος 23(6), Τερσενίδης 11(1), Δατσιάδης 20, Χότζα 22, Παγανάς 2, Πιπερόπουλος 6(2), Κορομπίλιας 6, Δημητρόπουλος 3, Ντόντης, Μποζίνης, Φιλιππίδης, Κώτσης.   

Αποτελέσματα

ΑΕ Λάρισας – Τιτάνες Παλαμά 54-65
ΓΑΣ Μελίκη – Καστοριά 72-93
Ολυμπιακός Βόλου – AO Τρίκαλα 59-63
Αλμυρός – Άργος Ορεστικό 86-46
ΚούΠα Κιλκίς – Εκπ. Φρυγανιώτη 78-64
Αετοί Βέροιας – Πιερικός Αρχέλαος 66-73

Βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 14
2. Καστοριά 13
--------------------------------
3. Αετοί Βέροιας 12
4. ΑΟ Τρίκαλα 12
5. ΚούΠα Κιλκίς 11
6. Πιερικός Αρχέλαος 11
--------------------------------
7. ΑΕ Λάρισας 10
8. Αλμυρός 10
9. Άργος Ορεστικό 9
10. Εκπ. Φρυγανιώτης 8
--------------------------------
11. Ολυμπιακός Βόλου 8
12. ΓΑΣ Μελίκη 8

* οι θέσεις 1-2 οδηγούν στη δεύτερη φάση των Playoffs
** οι θέσεις 3-6 οδηγούν στα Playoffs
*** οι θέσεις 7-10 οδηγούν στα Playouts
**** οι θέσεις 11-12 οδηγούν στον απευθείας υποβιβασμό

Επόμενη αγωνιστική

Τιτάνες Παλαμά – ΓΑΣ Μελίκη
ΑΟ Τρίκαλα – ΑΕ Λάρισας
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού
Καστοριά – ΚούΠα Κιλκίς
Εκπ. Φρυγανιώτη – Αετοί Βέροιας
Πιερικός Αρχέλαος – Άργος Ορεστικό