• ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 221 φορές

ΕΚΑΣΚΕΜ: Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της Β’ φάσης για τους Εφήβους

Ανακοινώθηκε από την Ένωση Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κεντρικής Μακεδονίας (ΕΚΑΣΚΕΜ) το πρόγραμμα της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Εφήβων.

Στον Δ’ όμιλο συμμετέχουν οι ΑΓΕ Πιερίας, ΚουΠα Κιλκίς, Φίλιππος Βέροιας, Ζαφειράκης Νάουσας, Εδεσσαϊκός και Πιερικός Αρχέλαος.

Οι δύο πρώτοι του ομίλου παίρνουν το εισιτήριο για το Final Four, ενώ ο τρίτος και ο τέταρτος προκρίνονται στην προημιτελική φάση.

Το πρόγραμμα

1η αγωνιστική (11.12.2022)
10:00 ΑΓΕ Πιερίας – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας
10:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς
12:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – Εδεσσαϊκός

2η αγωνιστική (18.12.2022)
10:00 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
12:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΑΓΕ Πιερίας
16:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας

3η αγωνιστική (08.01.2023)
10:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς
12:00 ΑΓΕ Πιερίας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
13:00 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

4η αγωνιστική (15.01.2023)
10:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας
11:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας
13:00 ΑΓΕ Πιερίας – Εδεσσαϊκός ΣΚ

5η αγωνιστική (22.01.2023)
10:00 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς
11:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
12:30 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΓΕ Πιερίας

6η αγωνιστική (29.01.2023)
10:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
12:00 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας
16:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – ΑΓΕ Πιερίας

7η αγωνιστική (05.02.2023)
10:00 ΑΓΕ Πιερίας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς
11:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Εδεσσαϊκός ΣΚ
13:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

8η αγωνιστική (12.02.2023)
10:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας
10:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΓΕ Πιερίας
14:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – Εδεσσαϊκός ΣΚ

9η αγωνιστική (19.02.2023)
10:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
10:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς
12:00 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΓΕ Πιερίας

10η αγωνιστική (05.03.2022)
10:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – Εδεσσαϊκός ΣΚ
10:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας
12:00 ΑΓΕ Πιερίας – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας