• Διαβάστηκε 478 φορές

Ηττήθηκε από τον Χαρίλαο Τρικούπη ο Φίλιππος Βέροιας

Την ήττα γνώρισε η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Α2 με αντίπαλο την ομάδα του Μεσολογγίου. Η ομάδα του Κουρουζίδη κατάφερε και δυσκόλεψε τους γηπεδούχους για περίπου 17-18 λεπτά.

Στη συνέχεια όμως η ομάδα του Μεσολογγίου ανέβασε την απόδοση της και κυριάρχησε στο γήπεδο με το 20λεπτο να κλείνει με 35-25. Στην επανάληψη η διαφορά ανέβηκε (68-37 στο 30) με την ομάδα της Βέροιας να μην μπορεί να ακολουθήσει. Τελικό σκορ του αγώνα 86-50.

Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλογερόπουλος Φ., Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 17-12, 35-25, 68-37, 86-50

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χείλαρης 16 (2), Δημητρακόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 14, Καζάνας 3 (1), Αγγέλου 13 (2), Λιάπης, Λεγκίκας 10 (2), Τσαπατώρης, Αλίχοντζιτς 14, Σοκ 6 (2), Σαχπατζίδης 5.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Νικάι 1, Ντόβας 6, Ελευθεριάδης 4, Πουλιανίτης 6, Κοθράς, Παραπούρας 3 (1), Σουτζόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 11, Ιατρίδης 5 (1), Πιλκούδης 4, Γαρέζος 10 (2).