• Διαβάστηκε 701 φορές

«Τιτάνες» στον Παλαμά οι Αετοί Βέροιας

Σε καταπληκτική κατάσταση οι Αετοί Βέροιας πέρασαν και από τον Παλαμά, καθώς νίκησαν τους Τιτάνες με 66-64, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ' Εθνικής κατηγορίας των ανδρών.

Με φόρα μπήκαν στο παρκέ οι φιλοξενούμενοι και προηγήθηκαν με 18-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Παλαμά να αντιδρά και να μειώνει σε 38-36 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη έπεσαν κορμιά με τους Βεροιώτες να αντέχουν στην πίεση των γηπεδούχων και να φτάνουν στην πολύτιμη νίκη με τελικό σκορ 66-64.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο αειθαλής Γιαννουζάκος με 16 πόντους, ενώ 15 πρόσθεσε ο Μαραπίδης.

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας 64-66

Δεκάλεπτα: 12-18, 36-38, 49-54, 64-66

Διαιτητές: Θεοδώρου-Θρασυβουλίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 15(2), Τσατάλας 26(2), Σφακιανός 6(1), Τσούμας 6, Φαλιάκης 3(1), Μακρής 3(1), Σκουφεζής 5.

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 2, Σιδηρόπουλος, Γκεκόπουλος 12, Ζήσιος, Γιαννουζάκος 16(3), Σταυρουλάκης 5(1), Μαραπίδης 15(3), Αλευρίδης 10, Ιωσηφίδης 6(1), Γκανάς.