• Διαβάστηκε 444 φορές

Πάλεψε αλλά έχασε ο ΑΟΚ Βέροιας

Ήττα εντός προγράμματος θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το 69-63 του ΑΟΚ στα Γιάννενα ωστόσο οι Βεροιώτες αν και δεν ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο, δεν το έβαλαν κάτω, πολέμησαν στο ματς και προσπάθησαν να πάρουν κάτι από το ματς.

Οι Γιαννιώτες μπήκαν με ενθουσιασμό στο παιχνίδι και πήραν διψήφια διαφορά πόντων στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο β’ ημίχρονο ο ΑΟΚ έκανε την αντεπίθεσή του και με 23 πόντους στην επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο (σ.σ. 25 είχε όλους κι όλους στο ημίχρονο) ξαναμπήκε στο παιχνίδι.

Παρά το άγχος, πάντως, ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε τις λύσεις να φτάσει στη νίκη και να πάει το ρεκόρ του στο 4-0 στις φετινές νίκες.

Δεκάλεπτα:  24-11, 39-25, (ημιχρ.), 53-48, 69-63

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκέκας

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 16(2), Πανάρας 15(2), Tσίρμπας-Αναγνώστου 3(1), Πρέντζας 8(1), Kαραγκιολίδης 11(2), Mάντζιος Π. 2, Πάτρας 12, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 1.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 11(1), Στοϊτσης 3(1), Γκάνας 12(4), Βλάχος 4, Μαυρίδης 13(1), Καραδήσογλου 4, Κασαμπαλής 11, Ιαωννίδης, Καραθανάσης 3(1), Χατζηλαμπρινός, Χαραλαμπίδης.