• Διαβάστηκε 463 φορές

Νίκη του Α.Ο.Κ. Βέροιας επί της Νικόπολης - Ήττα στις λεπτομέρειες για τη Μελίκη

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το ανδρικό τμήμα του Α.Ο.Κ. στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ Γ' Εθνικής, με σκορ 80-53 επί της Νικόπολης Πρέβεζας.

Οι Βεροιώτες παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ, είχαν μια διαφορά στο ημίχρονο των 9 πόντων, πάνω στην οποία "έχτισαν" στο δεύτερο ημίχρονο, για να έρθει το τελικό αποτέλεσμα.

Σημαντική ήταν η προσέλευση του κόσμου, με τους ανθρώπους της ομάδας της Βέροιας να περιμένουν στα επόμενα εντός έδρας παιχνίδια ακόμα μεγαλύτερη υποστήριξη.

Τα δεκάλεπτα: 15-16, 34-25, 63-41, 80-53.

Α.Ο.Κ. Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 4, Στόιτσης 14(1), Γκανάς 8(1), Βλάχος 17(3), Μαυρίδης 12, Καραδήσογλου 2, Κασαμπαλής 3, Ιωαννίδης 1, Μπαρμπαρούσης 15, Χατζηλαμπρινός, Χαραλαμπίδης 4.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπιρης): Μίχος, Κοντογιάννης 5, Σουλιώτης 10, Πανταζής, Παπαχρήστος, Κακιούζης 13(1), Παπαμιχαήλ 5, Δουβλης, Μουλάς 12, Βαβετσης, Πελιγκος 8, Ρεμπης.

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

Αντίθετα, ο ΓΑΣ Μελίκης δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από τον Εύαθλο Πολυκάστρου με σκορ 59-62.

Δεκάλεπτα: 7-24, 22-38, 36-48, 59-62

Διαιτητές: Σελεβός-Βασιλόπουλος

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαυρίδης Β. 14, Κυριακού, Λέφας 4, Καρατζάς 2, Σταυρουλάκης 13, Κοτζαμπάσης 11, Λαπατούρας, Ρογγότης 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 18(2), Μαρκόπουλος 9(3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης, Τσελέκης 7, Σιδηρόπουλος 13(1), Κουτούλας 4.