Πήραν το ντέρμπι τα ΛΕΥΚΑΔΙΑ, νίκησε το ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ

Η ομάδα των ΛΕΥΚΑΔΙΩΝ ήταν η νικήτρια του ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν στο γήπεδό τους με 3-0 της ΝΑΟΥΣΑΣ, η οποία ωστόσο αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 30’ έπειτα από αποβολή του Βλαχοδήμου, ενώ τους ακυρώθηκε και γκολ. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Δημητριάδης (7’), Έξαρχος (29’ πεν.) και Μουρατίδης (75’).

Στο γήπεδο του Μακροχωρίου η ομάδα του Λεωνίδα Μπίλλη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41’ αλλά στην επανάληψη κατάφερε να κάνει την μεγάλη ανατροπή και να φτάσει στη νίκη με 3-2.

Τα γκολ των «ασπρόμαυρων» πέτυχαν οι Καφές (50’), Σαρηγιαννίδη (61’) και Αντώνης Ηλιάδης (75’). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις.