Στα γήπεδά τους το Σάββατο οι ομάδες χαντμπολ της Ημαθίας – Όλα τα προγράμματα

Σάββατο 14/12 αγωνίζονται οι ομάδες χαντμπολ της Ημαθίας που αγωνίζονται στα Εθνικά πρωταθλήματα.

Για την Handball Premier στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής στο Φιλίππειο στις 18:00, ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. υποδέχεται τον Διομήδη Άργους, ενώ την ίδια μέρα, οι γυναίκες της ΒΕΡΟΙΑΣ 2017 επίσης στο Φιλίππειο, παίζουν με αντίπαλοτο Πανόραμα, στις 15:30, για την 17η αγωνιστική της Α1.

Για την Α2 των ανδρών, για την 7η αγωνιστική,στις 18:00, ο Ζαφειράκης στο ΔΑΚ Νάουσας αγωνίζεται με τον Αλέξανδρο Αξιούπολης.

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ  

Handball Premier (10η αγωνιστική)

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Νεάπολης 16:30, ΠΑΟΚ- Φαίακας Κέρκυρας

(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Μεϊμαρίδης)

Κραχτίδης 18:00, Δράμα Bianco Monte- Ιωνικός ΝΦ

(Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Χατζηγεωργίου)

Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας Μan Dynamic- ΑΣΕ Δούκα

(Νάσκος- Χαρίτσος, Κατσίκης)

Φιλίππειο 18:00, Φίλιππος Βέροιας- Διομήδης Άργους

(Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Άρης Νίκαιας

(Πατιός- Τσιάνας, Μιχαηλίδης)

Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Ρέντη 19:15, Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή- ΑΕΚ (ΕΡΤSPORTS)

(Τζαφερόπουλος- Τσάκωνας, Μίγκας- Μπεμπέτσος)

 

Α1 Γυναικών (7η αγωνιστική)

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

Φιλίππειο 15:30, Βέροια 2017- Πανόραμα Honda

(Πατιός- Τσιάνας, Σίσκου)

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΟΦΝ Ιωνίας

(Ουζούνης- Παρασκευούδης, Παρτεμιάν)

Γιαννιτσών 18:00, Μέγας Αλέξανδρος- ΠΑΟΚ Mateco

(Γράψας- Κυριακού, Σαμαράς)

Νίκαιας 18:00, ΑΟΑΟΔΚ- Αναγέννηση Άρτας Φέτα Ήπειρος

(Χρηστίδη- Μπράμου, Αντωνόπουλος)

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)

Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019

ΚΓ Πανελληνίου 15.00, Πανιώνιος Γ.Σ.Σ – Ηλυσιακός Α.Ο

(Βήτας-Σκαβενίτης)

ΔΑΚ Κιλκίς 18.00, ΓΑΣ Κιλκίς – ΧΑΝΘ

(Καζαντζίδης-Μπουγιάκας)

ΣΑΚ Νάουσας 18.00, Ζαφειράκης Νάουσας – Αλέξανδρος Αξιούπολης

(Δελόγλου-Θεοδοσίου)

ΚΓΑ Λουτρακίου 20.00 Ποσειδών Λουτρακίου-Πανελλήνιος Γ.Σ

(Αβράμης-Χρόνης)

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Πάτρας ΚΓ 17.00, Ακαδημία Πάτρας – Αθηναϊκός Βύρωνα

(Συρεπίσιος-Φωκίτης)

ΔΓ Βριλησσίων 17.20, Ε.Σ.Ν Βριλησσίων – Σαλαμίνα H.C

(Τσάκωνας-Φωτακίδης)

Αλεξανδρούπολης ΔΚΓ 17.30, Κύκλωπες Αλεξ/πολης – Φοίβος Eurolamp

(Ουζούνης-Παρασκευούδης)