Έχει... σφυγμό ο Φίλιππος Μελίκης!

Στις νίκες επέστρεψε μετά από αρκετό διάστημα η ομάδα της Μελίκης, που πέρασε με το εντυπωσιακό 4-1 από τη Μαρίνα, στο ντέρμπι της ουράς της 23ης αγωνιστικής στην Α' κατηγορίας της ΕΠΣΗ, δείχνοντας ότι δεν τα παρατάει.

Οι "ερυθρόλευκοι" αιφνιδίασαν και μόλις στο 5' πήραν το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Πιτσάβα. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου απέκτησαν ισχυρό προβάδισμα, με τους Πιτσάβα και Μαμουτόπουλο να φτάνουν τον δείκτη του σκορ στο 0-3!

Στην αρχές της επανάληψης η Μελίκη πέτυχε και τέταρτο τέρμα, με σκόρερ και πάλι τον Μαμουτόπουλο, κλειδώνοντας τη νίκη της!

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 4-1 με τον Τσαλίλη στο 65'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ιασωνίδης με βοηθούς τους Μαργαρίτη και Λαζάρου.

ΜΑΡΙΝΑ: Aντιφάκος, Τσέλιος Κ., Ιωαννίδης (46' Γκότσης), Πουτακίδης, Γραμματικος, Αγγελίδης, Δάτσης (46' Ντατσής), Δήμου, Τσαλίλης, Τερζόπουλος (70' Παπουτσής), Καραγκούνης,  (46' Τσέλιος Α.).

ΜΕΛΙΚΗ: Τσιώμος, Κακαγιάννης, Τσιλίκας, Τραούδας, Παρσόπουλος, Λουμάνι, Πιτσάβας, Μαμουτόπουλος, Περπερίδης (20' λ.τ. Ντόβας), Παράσχος (46' Μπουκουβάλας), Καραγκιοζόπουλος.