• Διαβάστηκε 1005 φορές

Όργια από τους διαιτητές στο Αγρίνιο εις βάρος Κ17 και Κ15

Μ ε πολλά παράπονα από την διαιτησία επιστρέφουν από το Αγρίνιο τόσο η Κ17 όσο και η Κ15 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ.

Οι Αγρινιώτες διαιτητές όχι απλά προστάτευσαν τους συμπατριώτες τους, αλλά προχώρησαν και βήματα παραπάνω, σε σημείο οι Βεροιώτες να κάνουν λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος και στα δύο παιχνίδια.

Συγκεκριμένα:

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΝΙΚΗ Η Κ17

Δύο πέναλτι που δεν έδωσε υπέρ της, ένα αμφισβητούμενο πέναλτι εις βάρος της, όπως και άλλα προκλητικά συρίγματα, στάθηκαν αιτία να χάσει τους πρώτους της βαθμούς η Κ17,που τελικά αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον γηπεδούχο Παναιτωλικό,

Οι Βεροιώτες ενώ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου είχε δύο δοκάρια και δεν της δόθηκαν ισάριθμα πέναλτι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 60΄σε 1-1, ενώ από το 68΄οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Κουτσούκη με 2η κίτρινη κάρτα. Στο  72΄ο τερματοφύλακας της ΒΕΡΟΙΑΣ Ντιντιλάς απέκρουσε αμφισβητούμενο πέναλτι.

Ο Δημήτρης Χριστοφορίδης χρησιμοποίησε τους: Ντιντιλάς, Μπράτσια, Ιτσκάρας, Σουρίδης, Καγκελίδης, Ταλαίπωρος( 88΄Κουλιανίδης), Φωτόπουλος(80΄Κοντός), Στογιαννίδης(65΄Σοφιανίδης), Περπερίδης(75΄Π΄΄Κων/νου), Κυζιρίδη( 78΄Παλάνης), Κουτσούκης

ΜΕ ΤΡΙΑ ΑΝΤΙΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΕΧΑΣΕ Η Κ15!!!

Ένας ανεκδιήγητος διαιτητής από το Αγρίνιο, είναι αυτός που υποχρέωσε σε ήττα την Κ15 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ, αφού έκανε δώρο στους συμπατριώτες του τα τρία από τα τέσσερα τέρματα που πέτυχαν.

Οι Βεροιώτες προηγήθηκαν στο 9΄με πλασέ του Θεοδώρου, για να ακολουθήσουν δύο τέρματα προσφορά από τον διαιτητή στο15΄και 18΄, αλλά και ένα τρίτο στο68΄. Στις καθυστερήσεις έγινε το τελικό 4-1, που αποτελεί μαγική εικόνα για την ομάδα του Γιάννη Καψαλιάρη.

ΒΕΡΟΙΑ: Διούδης, Κουτσούκης(60΄Μουστάκας), Κατσκαβέλης(55΄Τσουλχάι Β.), Τσουλχάι Α.(40΄Παρασχόπουλος), Νέστορας, Λούτσης, Βασίλτσης, Ηλίας( 70΄Δελαντώνης), Γκιλιόπουλος, Κουτσιμπασόπουλος(40΄λ. τρ. Ευστρατιάδης), Θεοδώρου