• Διαβάστηκε 1183 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Σπουδαία νίκη της Κ20 επί του Π.Α.Ο.Κ.

Σπουδαία νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ επί του Π.Α.Ο.Κ. στην Θεσσαλονίκη.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τέρμα του Μελικιώτη, ενώ στο 10’ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο και δέκα λεπτά αργότερα απέτυχαν να σκοράρουν από τα 11 βήματα!

Στο 83’ ο «δικέφαλος» έχασε έναν ακόμη παίκτη του με κόκκινη κάρτα μένοντας στο γήπεδο με 9 ποδοσφαιριστές, ωστόσο δύο λεπτά αργότερα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με γκολ που πέτυχε ο Κουλούρης!

Στις καθυστερήσεις του αγώνα όμως οι Βεροιώτες "έκλεψαν" τη νίκη με τέρμα που πέτυχε και πάλι ο Μελικιώτης!

Π.Α.Ο.Κ.: Σοϊλεμέζογλου, Τσελεπίδης, Βασαΐτης (46' Τοπαλίδης), Κάκος, Πολύζος, Κιόσε, Πιαστόπουλος, Τσολακίδης (56' Κούστα), Σαββίδης, Κουλούρης, Παπαδόπουλος (75' Πατράλης).

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Κατσούλης, Ουνγιαλίδης, Ρογγότης (30' Αναστάσης, 72' Πέτκος), Τάνης, Γιαννόπουλος, Νικολαΐδης, Παπαγεωργίου, Στασινόπουλος (64' Ράδης), Λαζόπουλος, Μελικιώτης.