• Διαβάστηκε 916 φορές

Φιλική ήττα για την Κ20 της ΒΕΡΟΙΑΣ από Ατρόμητο

Ένα ακόμη φιλικό τεστ έδωσε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ, η οποία το απόγευμα του Σαββάτου (25/07) ηττήθηκε με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του Ατρομήτου στο Ελατοχώρι.

Οι παίκτες του Τόλη Τερζή παρουσίασαν ένα πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο μέρος, έχοντας την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Στην επανάληψη οι «κυανέρυθροι» αγωνίστηκαν με διαφορετική ενδεκάδα και δεν κατάφεραν να συνεχίσουν την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου, ενώ προς το τέλος του ματς δέχθηκαν τα δύο τέρματα (70’ και 85’) από τους Αθηναίους γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΒΕΡΟΙΑΣ:

(Α’ Ημίχρονο): Αργυρόπουλος, Παναγιωτίδης, Τούφας, Ράδης, Γιαννόπουλος, Αναστασιάδης, Ρογγότης, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Ναυρινιάδης, Ξόμπλιος.

(Β’ Ημίχρονο): Μαρκούσης, Δημητριάδης, Νικόπουλος, Νεστορόπουλος, Μαγγίζης, Τσούχας, Καψάλης, Σαμιώτης, Μπουρδάνος, Μαντός, Δώρης.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι Δεληγιάννης, Σουροβίκης, Τέας, Χατζηκωνσταντίνου, Κουτρουλιας και Πίκος.