• Διαβάστηκε 1090 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα τα διαιτητικά λάθη

Μπορεί η «Βασίλισσα» να μην είχε καλή απόδοση απέναντι στον Εργοτέλη και να γνώρισε την ήττα με 1-0 το απόγευμα του Σαββάτου (07/03) στο Δημοτικό στάδιο Βέροιας, ωστόσο θα πρέπει να αναφέρουμε ότι στην αναμέτρηση υπήρξαν σημαντικά διαιτητικά λάθη εις βάρος της, τα οποία μάλιστα διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα!

Σύμφωνα με όσα είδαμε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, τα οποία επιβεβαίωσε και ο καθηγητής διαιτησίας Παναγιώτης Βαρούχας στην αθλητική εκπομπή του τηλεοπτικού σταθμού «Σκάι», οι «κυανέρυθροι» αδικήθηκαν κατάφορα σε τρεις περιπτώσεις.

Συγκεκριμένα, δεν της δόθηκε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο σε ανατροπή του Καμπαγιέρο, δεν σφυρίχτηκε φάουλ στον Νέτο (προβολή του αντιπάλου στο καλάμι του) στην φάση του γκολ των φιλοξενουμένων και δεν δόθηκε ένα ακόμη πέναλτι στο τελευταίο λεπτό σε ανατροπή του Ναζλίδη!

Πρόκειται σίγουρα για περιπτώσεις που «βγάζουν μάτια» και αν ο διαιτητής Λιαχούδης σφύριζε αυτά που έβλεπε, το πιθανότερο είναι η πλάστιγγα να είχε γύρει υπέρ της ΒΕΡΟΙΑΣ…