ΒΕΡΟΙΑ: Ήττα της Κ20 από τον πρωτοπόρο Ατρόμητο
Φωτογραφικό στιγμιότυπο από το παιχνίδι
  • Διαβάστηκε 884 φορές

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η ομάδα Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ατρόμητο, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής που διεξήχθη το μεσημέρι της Τρίτης (23/12) στο Περιστέρι.

Οι παίκτες του Στέφανου Γαϊτάνου ξεκίνησαν καλά και στο πρώτο μέρος πάλεψαν το παιχνίδι, ωστόσο στην επανάληψη παραδόθηκαν στην ανωτερότητα των αντιπάλων τους.

Το σκορ άνοιξε στο 30’ ο Κομνηνός, ενώ στο 52’ ο Ζούκας διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τσατσόπουλος στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ένα δοκάρι είχε ο Ατρόμητος και δύο δοκάρια η ΒΕΡΟΙΑ.

Ο Στ. Γαϊτάνος παρέταξε τους εξής: Μαρκούσης, Δερμιτζάκης (63’ Μ. Χατζηκωνσταντίνου), Αναστασιάδης, Νικολαϊδης (75 Σαμαράς), Ρογγότης, Παπαδόπουλος, Γιαννόπουλος, Παπαγεωργίου, Καψάλης, Λαζόπουλος, Τέας (46’ Κουτρούμπαλος).