• Διαβάστηκε 2064 φορές

"Φυσιολογική" πεντάρα από τον Πανθρακικό για το ΝΠΣ Βέροια!

Την πιο βαριά ήττα των τελευταίων ετών γνώρισε ο ΝΠΣ Βέροια, ο οποίος στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής, "διασύρθηκε" με 5-0 από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή!

Μια ήττα που μόνο απρόσμενη δεν ήταν, αφού οι "κυανέρυθροι" εκτός του ότι είχαν να αντιμετωπίσουν μια από τις πιο δυνατές ομάδες του 1ου ομίλου, πήγαν με πολλές απουσίες στην Θρακιώτικη πόλη και χωρίς τον βασικό γκολκίπερ τους Γιώργο Καντιμοίρη, που πριν λίγες μέρες αποφάσισε να σταματήσει από την ενεργό δράση.

Οι γηπεδούχοι, με δύο τέρματα στο πρώτο μέρος και τρία στην επανάληψη, έφτασαν σε μια πολύ εύκολη νίκη, που τους διατήρησε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Να σημειωθεί ότι το ντεμπούτο του στον Βεροιώτικο πάγκο έκανε ο νέος προπονητής του ΝΠΣ Γιάννης Πολλαετίδης.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

7' Αδύναμο σουτ του Βάσκου από καλή θέση, μετά από μπαλιά του Ρούμπιες, μπλόκαρε ο Βάντσης.

24' Πέναλτι για τους γηπεδούχους σε ανατροπή του Γκουτσίδη από τον Βασιλακάκη. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Βάσκος γράφοντας το 1-0.

26' Σέντρα του Κωσταρέλη, μονοκόμματο σουτ του Βάσκου, μπλόκαρε ο Βάντσης.

28' Ο Βάσκος απέναντι από τον Βάντση σούταρε αλλά ο γκολκίπερ της Βέροιας έδιωξε με τα πόδια.

34' Σέντρα του Γιαννακιτσίδη σουτ του Παχούμη, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους Βεροιώτες!

39' Ο Ρούμπιες από πλεονεκτική θέση νίκησε με σουτ τον Βάντση και έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

49' Καλό σουτ του Ρούμπιες έφυγε άουτ

51' Ο Κετόγλου από καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο

53' Ο Γκουτσίδης έπιασε το σουτ, απέκρουσε ασθενώς ο Βάντσης και ο επερχόμενος Βάσκος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να γράφει το 3-0!

77' Ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης με σουτ έστειλε για τέταρτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Βάντση!

81' Ο Ρουμπιές με σουτ έγραψε το τελικό 5-0 για τους γηπεδούχους (5-0)!!!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσοπουλίδης από την Ξάνθη, με βοηθούς τους Δραμινούς Χατζηνάκο και Μποϊτσιο.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Γιώργος Μαραντάς): Παϊτέρης, Καλογράνας, Λαρέα (14' λ.τ. Γιαννακιτζίδης), Σαπνάρας, Κωσταρέλης, Πεχλιβανόπουλος, Χακάν (60' Σμάλης), Παχούμης (46' Χαλκιαδάκης), Γκουτζίδης (60' Στοϊνοβιτς), Βάσκος (60' Παπαδόπουλος), Ρούμπιες.

ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Πολλαετίδης): Βάντσης, Χαβιαρόπουλος, Βασιλακάκης (54' Αδαμίδης), Τζημογιάννης, Τζόρνταν, Κετόγλου, Μεληκιώτης, Μιχαηλίδης (75' Γαλόπουλος), Χατζηπάντος, Ζε Εσσόνο, Λαφάρας (57' Γιαγτζίδης).