• Διαβάστηκε 5835 φορές

LIVE: ΒΕΡΟΙΑ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό από το kerkidasport.gr την αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική της β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

ΒΕΡΟΙΑ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: 4-1

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΒΕΡΟΙΑ: Τζίνάρ, Βέρτζος, Όστοϊτς, Καταλά, Ραούλ Μπράβο, Μπαλάφας, Παυλίδης (66' Καλτσάς), Γεωργιάδης, Μπαργκάν, Κατίδης (55' Μπατιόν), Ντουμίτρου (54' Κάμπορα).

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Πουρής, Παπανικολάου, Λίτσης (48' λ.τ. Μουσταφίδης), Ιασωνίδης, Τζάνης, Κιοσσές, Σβόγιτς, Συμελίδης, Παβίσεβιτς (46' Τάπε), Βλαχόπουλος, Καραδέμητρος (46' Στοϊμίροβιτς).

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης), Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Λάζαρης (Καβάλας)

Στις κερκίδες του γηπέδου της Βέροιας και ο γνωστός "Εθνικάρας" (Γιάννης Μαντζουράνης), παρέα με τον παλιό πρόεδρο του ΣΦ ΒΕΡΟΙΑΣ Δάνο Φιλιππίδη.

ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ:

16:30 Ο διαιτητής Κιοτζένης σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού...
1' Κοντινό πλασέ του Γεωργιάδη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό κα ικαταλήγει κόρνερ.
7' Διαγώνιο σουτ του Μπαργκάν από καλή θέση, η μπάλα περνάει άουτ.
14' Ο Γεωργιάδης μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα πλασάρει μόλις άουτ!
16' Συρτή σέντρα του Ραούλ Μπράβο από αριστερά, ο Ντουμίτρου πιάνει ένα εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ στην κίνηση στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Πουρή (1-0)!
22' Προβολή του Παβίσεβιτς από κοντά, ο Τζινάρ αποκρούει.
25' Σέντρα του Λίτση από αριστερά, η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών και παίρνει πορεία προς το τέρμα, με τον Τζινάρ να την διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
Μετά το γκολ η "Βασίλισσα" έριξε στροφές με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να βγαίνουν δειλά δειλά στην επίθεση.
28' Ωραία μπροστινή μπαλιά του Μπαργκάν για τον Ντουμίτρου, ο οποίος μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή της Ερμιονίδας και πλασάρει ιδανικά τον Πουρή, γράφοντας το 2-0!
35' Καλό σουτ του Συμελίδη μέσα από την περιοχή, ο Τζινάρ αποκρούει σε κόρνερ.
37' Ο Παβίσεβιτς βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Τζινάρ αλλά ανοίγει πολύ τη μπάλα και δίνει το δικαίωμα στον γκολκίπερ της ΒΕΡΟΙΑΣ να την μποκάρει!
38' Ωραία προσπάθεια του Παυλίδη και σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ο Πουρής αποκρούει προσωρινά ενώ ο Μπαργκάν που έγινε αποδέκτης της μπάλας δεν μπόρεσε από πλάγια θέση να σκοράρει.
40' Σουτ του Παυλίδη από το ύψος της περιοχης, ο Πουρής αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.
41' Εκπληκτικό εναέριο σουτ του Ντουμίτρου μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Πουρή.
45' Ο Γεωργιάδης βγάζει τον Παυλίδη μόνο με τον Πουρή, αλλά το πλασέ που κάνει στην κίνηση ο μέσος της "Βασίλισσας" καταλήγει αρκετά μέτρα πάνω από τα δοκάρια!

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ...
Με δύο αλλαγές ξεκίνησε στο δεύτερο μέρος η Ερμιονίδη (δείτε στις συνθέσεις).
48' Ο Μουσταφίδης περνάει στον αγώνα στην θέση του Λίτση που τραυματίστηκε.
54' Πρώτη αλλαγή για τη ΒΕΡΟΙΑ, με τον Κάμπορα να παίρνει την θέση του Ντουμίτρου.
55' Νέα αλλαγή για τη "Βασίλισσα", ο Μπατιόν μπαίνει στο γήπεδο αντί του Κατίδη.
58' Ο Στοϊμίροβιτς πλασάρει τον Τζινάρ αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ.
62' Ο Συμελίδης βγαίνει μόνος με τον Τζινάρ, ο γκολκίπερ της ΒΕΡΟΙΑΣ φάνηκε να τον ανατρέπει αλλά ο διαιτητής δείχνει την κιτρινη κάρτα στον παίκτη της Ερμιονίδας για "θέατρο".
66' Ο Καλτσάς περνάει στην θέση του Παυλίδη.
69' Ο Κάμπορα βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Πουρή και τον πλασάρει όμορφα γράφοντας το 3-0 για τη "Βασίλισσα".
72' Ο Βλαχόπουλος με διπλή προσπάθεια νικάει τον Τζινάρ μειώνοντας το σκορ σε 3-1.
76' Ο Κάμπορα βρίσκει ωραία τον Γεωργιάδη και αυτός μόνος με τον Πουρή γράφει το 4-1!
84' Ο Κάμπορα από καλή θέση πιάνει χλιαρό σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.