• Διαβάστηκε 1589 φορές

LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το kerkidasport.gr βρίσκεται στο γήπεδο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό το pregame αλλά και το... κυρίως πιάτο του δύσκολου αγώνα που δίνει η "Βασίλισσα του βορρά" με αντίπαλο τον πρωταθλητή Ολυμπιακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ: 3-0

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Γιαννούλης (57' Μαζουάκου), Αυλωνίτης, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Φουστέρ, Ντουρμάζ (66' Εντινγκά), Ντομίνγκεζ, Μήτρογλου (75' Μπενιτεθ).

ΣΥΝΘΕΣΗ ΒΕΡΟΙΑΣΚαντιμοίρης, Μαλόν (54' Οστοϊτς), Αμαραντίδης, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Βεργώνης (74' Μπαργκάν), Μπατιόν, Καλτσάς, Γεωργιάδης (61' Κατίδης), Ντουμίτρου, Κάμπορα.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Τουμπακάρης (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας).

Καλησπέρα από το "Γεώργιος Καραϊσκάκης"...
Σε μία περίπου ώρα θα παρακολουθήσετε "λεπτό προς λεπτό" τον αγώνα της ΒΕΡΟΙΑΣ με τον Ολυμπιακό.
Οι παίκτες των δύο ομάδων με το διαιτητικό τρίο βγήκαν για μια αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο.
Λιγοστός ο κόσμος αυτή την ώρα (19:35) στις κερκίδες.
19:45 Βγήκε για προθέρμανση ο γκολκίπερ της "Βασίλισσας" Γιώργος Καντιμοίρης.
19:55 Μόλις βγήκε και η υπόλοιπη ομάδα της ΒΕΡΟΙΑΣ για την καθιερωμένη προθέρμανση.
Με δύο αλλαγές θα ξεκινήσει το ματς ο Χοσέ Γκρανέρο. Την θέση των Καλί, Βάσκες πήραν οι Μαλόν και Μπατιόν.
Ο Βάσκες έμεινε εκτός 18άδας την τελευταία στιγμή λόγω ίωσης.
20:05 Μόλις μπήκε και η ομάδα του Ολυμπιακού στο γήπεδο, μέσα σε θερμά χειροκροτήματα από τους φιλάθλους του.
20:15 Μπαίνει σιγα σιγα ο κόσμος στις κερκίδες του "Γ. Καραϊσκάκης", αυτή τη στιγμή οι φίλαθλοι υπολογίζονται στις 8-9 χιλιάδες.
20:20 Μπήκαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες.
20:28 Η επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι...
3' Το πρώτο σουτ  του αγώνα από τον Ντουμίτρουτ κατέληξε ψηλά άουτ.
4' Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Καντιμοίρης πρόλαβε τους Μήτρογλου και Κασάμι που βρίσκονταν σε θέση οφσάιντ και έδιωξε σωτήρια.
6' Γυρισμα του Γιαννούλη από αριστερά για τον Μήτρογλου, ο οποίος με δυνατό σουτ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Καντιμοίρη!
9' Σουτ του Ντουμίτρου λίγο μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
14' Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά στα τελευταία λεπτά η ΒΕΡΟΙΑ ισορρόπησε τον ρυθμό.
23' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.
25' Κίτρινη και στον Κασάμι για σκληρό φάουλ στον Ντουμίτρου.
27' Ο Ντουρμαζ μπήκε από δεξιά στην περιοχή της ΒΕΡΟΙΑΣ αλλά ο Καντιμοίρης μπλόκαρε το σουτ του παίκτη του Ολυμπιακού.
32' Ο διαιτητής δίνει αυστηρό πέναλτι στον Ολυμπιακό σε ανατροπή (;) του Ντουρμαζ από τον Αμαραντίδη!
33' Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Μήτρογλου γράφοντας το 1-0!
35’ Ο Κασάμι έπαιξε το ένα δύο με τον Φουστέρ που ήταν σε θέση οφσάιντ, ο τελευταίος αντί να πλασάρει έστρωσε στον Μήτρογλου που σούταρε αλλά ο Ραούλ Μπράβο έδιωξε λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!
37' Σέντρα σουτ του Καλτσά από δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ.
Λήξη ημιχρόνου...
Η ΒΕΡΟΙΑ αδικείται από το 1-0 του πρώτου μέρους, με την διαιτησία μέχρι στιγμής να παίζει φανερά έδρα...
Βγαίνουν οι ομάδες για τον δεύτερο μέρος...
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγες για τις δυο ομαδες.
46' Ο Μήτρογλου σκοράρει με κεφαλιά αλλά βρίσκεται σε εμφανή θέση οφσάιντ και το γκολ ακυρώνεται.
54' Πρώτη αλλαγή για τη ΒΕΡΟΙΑ, με τον Οστοϊτς να παίρνει την θέση του Μαλόν.
57' Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, με τον Μαζουάκου να μπαίνει στο ματς στην θέση του Γιαννούλη.
61' Την πρώτη του εμφάνιση με τα χρώματα της "Βασιλισσας" κάνει ο Γιώργος Κατίδης που μπήκε στο ματς στην θέση του Γεωργιάδη.
63' Ωραία προσπάθεια του Κατίδη αλλα του σουτ που επιχειρει φεύγει αουτ.
66' Στην θέση του Ντουρμαζ μπαίνει ο Εντινγκά.
68' Ο Μήτρογλου σκοράρει και πάλι από θέση οφσάιντ και το γκολ του ακυρώνεται.
73' Μεγάλη απόκρουση του Καντιμοίρη σε πλασέ του Μήτρογλου.
74' Ο Μπαργκάν μπαίνει στην θέση του Βεργωνη με τον Γκρανέρο να τα παιζει ολα για ολα!
75' Ο Μπενίτεθ στη θέση του Μήτρογλου.
76' Σουτ του Κασαμι λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
80' Ο Καντιμοίρης αποκρούει σωτήρια το κοντινό σουτ του Μπενιτεζ!
82' Κίτρινη καρτα σε Ελαμπντελαουί και Ρομπέρτο.
83' Φάουλ του Μπαργκάν, ο Κατίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Ρομπέρτο.
85' Πιέζει η "Βασιλισσα" στα τελευταία λεπτά...
88' Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Ολυμπιακός κάνει το 2-0 με σκορερ τον Μπενίτεθ.
90'+ Ο Κασάμι με διαγώνιο σουτ γράφει το 3-0!
Λήξη αγώνα, με τη ΒΕΡΟΙΑ να στέκεται εξαιρετικά απέναντι στον πρωταθλητή Ολυμπιακό και να  γνωρίζει άδικη ήττα με σκορ 3-0...