• Διαβάστηκε 790 φορές

Νίκησε 3-0 τον Πιερικό η Κ20 της ΠΑΕ ΒΕΡΟΙΑ

Εύκολη νίκη με σκορ 3-0 πέτυχε η ομάδα Κ20 της ΒΕΡΟΙΑΣ επί του Πιερικού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος της SL2.

Οι κυανερυθροι παρουσιάστηκαν σοβαροί και πειθαρχημένοι σε όλο το 90λεπτό του αγώνα, δημιούργησαν πολλές φάσεις και θα μπορουσαν να πετυχουν περισσότερα γκολ, απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε στο 24' ο Μιχαηλίδης και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπεκιαριδης διπλασίασε τα τέρματα για την Βεροιώτικη ομάδα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 64' ο Χερίδης.

ΒΕΡΟΙΑ: ΒΑΝΤΣΗΣ, ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΣΑΡΙΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ, ΛΑΖΕΚΙΔΗΣ (70' ΧΟΧΛΙΟΥΡΟΣ), ΤΣΕΑΣ (60' ΓΙΑΓΤΖΙΔΗΣ), ΧΕΡΙΔΗΣ (65' ΜΩΥΣΙΔΗΣ), ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ (75' ΛΟΥΤΖΙΑΝΙΩΤΗΣ) ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ (75' ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ)