ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

  • ΒΕΡΟΙΑ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 640 φορές

Ο Κοζανίτης Τσιμεντερίδης "σφυρίζει" το ματς της ΒΕΡΟΙΑΣ με τον Πανσερραϊκό

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τα ματς της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της SL2.

Το Μακεδονικό ντέρμπι της ΒΕΡΟΙΑΣ με τον Πανσερραϊκό, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 18/12 (17:00), θα "σφυρίξει" ο Τσιμεντερίδης με βοηθούς τους Πραχάλη και Μπαλιάκα (Σ.Δ. Κοζάνης).

Να σημειωθεί ότι δεν ορίστηκαν διαιτητές για το ματς Αλμωπού Αριδαίας - Νίκης Βόλου, καθώς ανακλήθηκε από την ΕΕΑ το πιστοποιητικό συμμετοχής των γηπεδούχων στο πρωτάθλημα και έχουν καταθέσει αίτημα αναστολής στο Διοικητικό Εφετείο.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 18 Δεκεμβρίου

Απόλλων Πόντου – Ολυμπιακός Β (14.45 ERTSPORTS, Καυτανζόγλειο)
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Νίκζας, Μάνος (Λάρισας)

ΒΕΡΟΙΑ - Πανσερραϊκός (17.00 ΕΡΤ3, Δημ. Βέροιας)
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Πραχάλης, Μπαλιάκας (Κοζάνης)

Κυριακή 19 Δεκεμβρίου

Θεσπρωτός – ΠΑΟΚ Β (14.45, Δημοτικό Ηγουμενίτσας)
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Μανασής (Τρικάλων), Φραγκούλης (Πρέβεζας / Λευκάδας)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας (14.45, Δημ. Καρδίτσας)
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας, Κωνστάντιος (Εύβοιας)

Πιερικός – ΑΕΛ (14.45, ΔΑΚ Κατερίνης)
Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων)
Βοηθοί: Μποζατζίδης, Τυριακίδης (Μακεδονίας)

Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου (14.45, «Ανθή Καραγιάννη»)
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Χατζηνάκος, Τσακίρης (Δράμας)

Ξάνθη - Τρίκαλα (17.00, Ξάνθη Arena)
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Μηνούδης, Βρούζος (Πιερίας)

Ρεπό: Τρίγλια (Ηρακλής)

Β ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 18 Δεκεμβρίου

Παναθηναϊκός - Χανιά (14.45 ΕΡΤ3, Δημ. Ασπροπύργου)
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Πλακάς (Δυτ. Αττικής)

Κυριακή 19 Δεκεμβρίου

Ρόδος - Ηρόδοτος (14.45, Δημ. Ρόδου)
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Βιτσεντζάτος (Αν. Αττικής), Ισακοβίδης (Λακωνίας)

Επισκοπή - Αιγάλεω (14.45, ΔΑΓ Γάλλου)
Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος, Αηναλής (Μακεδονίας)

ΑΕΚ Β - ΟΦΙ (14.45 ERTSPORTS, «Στ. Μαυροθαλασσίτης»)
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Καλαμπόκης, Τσιλίκας (Αιτ/νίας)

Καλαμάτα - Ζάκυνθος (14.45, Δημ. Μεσσήνης)
Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθήνας), Χρηστάκος (Πειραιά)

Καραϊσκάκης Άρτας - Διαγόρας (14.45, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος, Διαμαντής (Ηπείρου)

Κηφισιά - Καλλιθέα (14.45 ΕΡΤ3, «Μ. Κρητικόπουλος»)
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Δέτση (Αθήνας)

Εργοτέλης - Αστέρας Βλαχιώτη (14.45, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης, Πάγκαλος (Λασιθίου)

Ρεπό: Λεβαδειακός