• Διαβάστηκε 1168 φορές

Νίκη για Κ17, ήττα για την Κ20 της ΒΕΡΟΙΑΣ

Την ήττα 2-0 από τη Λάρισα γνώρισε η Κ20, ενώ η Κ17 συνέχισε την πολύ καλή πορεία της, περνώντας νικηφόρα και από την Κερκυρα, όπου νίκησε 1-2 την τοπική ομάδα.

Στο Αλκαζάρ με δύο τέρματα που δέχθηκε, ένα σε κάθε ημίχρονο, η Κ20 αν και έπαιξε με πολλές απουσίες, πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και είχε έξη πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει, τελικά έχασε 2-0

Ο Τόλης Τερζής χρησιμοποίησε τους: Σαφαρίκα, Πατσιαβούρα, Ευθυμιάδη, Παντέλογλου(24΄Αιρατζής), Κουμπαρόπουλο, Πέλκα(87΄Τρούπκος), Βασάρας(80΄Λουκίδης), Στυλίδη, Καραγιάννη, Ιακωβίδη, Τσιότρα

Αντίθετα η Κ17 πήρε το τρίποντο από την Κέρκυρα νικώντας 1-2, στο εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής και συνεχίζει να βρίσκεται στη δεύτερη θέση μαζί με την Ξάνθη.

Οι παίκτες του Δ. Χριστοφορίδη ήταν καλύτεροι στο β΄ημίχρονο, στο οποίο πέτυχαν τα δύο τους τέρματα, στο 50΄και 61΄με τους Κυζιρίδη.,Στογιαννίδη αντίστοιχα, ενώ οι  Λαρισαίοι μείωσαν στο 75΄σε 1-2 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Σοφιανίδη της ΒΕΡΟΙΑΣ

ΒΕΡΟΙΑ: Βενετικίδης, Στογιαννίδης(80΄Κουλιανίδης), Ιτσκάρας, Παλάνης, Καγκελίδης, Σπυρίδης, Φωτόπουλος(75΄Μπράτσια), Σοφιανίδης, Περπερίδης(85΄Ματελόπουλος), Κυζιρίδης(70΄Παπακωνσταντίνου), Ταλαίπωρος(87΄Γώτας)