• ΒΟΛΕΪ
  • Διαβάστηκε 398 φορές

Ανάμεικτα συναισθήματα για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια

Ανάμεικτα συναισθήματα επιφύλαξε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια.

Το Σάββατο για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο ΓΑΣ είχε ένα εύκολο απόγευμα στα Γιαννιτσά και παρά τις σημαντικές απουσίες βασικών παικτριών έφτασε εύκολα στη νίκη με 0-3.

Την Κυριακή σε εξ αναβολής παιχνίδι αντιμετώπισε στην Κοζάνη τους Πάνθηρες. Ένα αμφίρροπο παιχνίδι που δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 σετ.

Μέχρι τα μέσα του αγώνα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Όμως τα πολλά διαιτητικά λάθη εις βάρος της Ημαθιώτικης ομάδας, εκνεύρισαν (κακώς) τις αθλήτριές της, με αποτέλεσμα να επέλθει η ήττα.

Μία ήττα που στοιχίζει βαθμολογικά στον ΓΑΣ καθώς απομακρύνεται από την κορυφή κατά τέσσερις πόντους.

Την επόμενη αγωνιστική (4/3/23 - 18:00) η ομάδα της Αλεξάνδρειας υποδέχεται τον φορμαρισμένο και ενισχυμένο Ποσειδώνα Βέροιας.

Σύνθεση (coach Σταυρόπουλος Γιάννης):  Παπαεμμανουήλ Κωνσταντίνα, Χατζοπούλου Δήμητρα, Ζηνωνίδου Μένια,  Μπέγκα Στέλλα, Παπάζη Αναστασία, Παπαζήση Αλεξάνδρα, Παπαμιχαήλ Κωνσταντίνα, Μάγου Μαρία, Βασιλεία Καζαντζίδου, Λαφαζανίδου Νικολέτα

Αποτελέσματά 13ης αγωνιστικής

Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-0 (ΣΕΤ: 25-16, 25-15, 25-13)

ΑΚΑΔ. ΠΕΤ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Γ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ 1-3 (ΣΕΤ: 22-25, 25-19, 23-25, 20-25)

ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 0-3 (ΣΕΤ: 14-25, 9-25, 16-25)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0 (ΣΕΤ: 25-16, 25-17, 25-14)

Εξ αναβολής:

Φ.Σ. ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 3-1 (ΣΕΤ: 25-18, 18-25, 25-13, 25-15)