• ΒΟΛΕΪ
  • Διαβάστηκε 770 φορές

Με νίκη ξεκίνησε η χρονιά για τα κορίτσια του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια

Με νίκη ξεκίνησε η χρονιά για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στο Πρωτάθλημα της Β' Εθνικής κατηγορίας, καθώς κέρδισε στο ντέρμπι της αγωνιστικής, πιο εύκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ (3-2), την ομάδα των Γρεβενών.

Τα κορίτσια της Αλεξάνδρειας ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι και κατέκτησαν εύκολα τα δύο πρώτα σετ. Στη συνέχεια επήλθε χαλαρότητα καθώς πίστεψαν ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει.

Έτσι η ομάδα των Γρεβενών εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της Αλεξάνδρειας, ανέβασε απόδοση και ισοφάρισε το ματς σε 2-2 σετ.

Στο τάι-μπρέικ οι φωνές του coach Σταυρόπουλου έπιασαν τόπο κι ήρθε εύκολα η νίκη με 3-2.

Το φίλαθλο κοινό της Αλεξάνδρειας για ακόμη μία φορά ήταν ο "έβδομος παίκτης" της ομάδας!

Στις 21 Ιανουαρίου (14:00) ακολουθεί ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Μίλωνα Γιαννιτσών.

Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-2

Σετ: 25-16, 25-13, 18-25, 21-25, 15-6

Σύνθεση (coach Σταυρόπουλος Γιάννης, βοηθ. Προπ. Παπαεμμανουήλ Κωνστ.): Ζηνονίδου Μένια, Χατζοπούλου Δήμητρα, Παπάζη Αναστασία, Μπέγκα Στέλλα, Παπαζήση Αλεξάνδρα, Παπαδήμα Νάσια,  Παπαμιχαήλ Κωνσταντίνα, Γιοβανοπούλου Έλενα, Τζέση Τσέρι, Κάσα Ηλιάνα

Αποτελέσματά αγωνιστικής:

Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΣΕΤ: 25-16, 25-13, 18-25, 21-25, 15-6)

A.Π.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-2 (ΣΕΤ:15-25, 25-20, 25-19, 19-25, 17-15 )

ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 1-3 (ΣΕΤ: 25-22, 21-25, 9-25, 20-25)

ΑΚ. ΠΕΤ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3 (ΣΕΤ: 13-25, 15-25, 11-25