• ΒΟΛΕΪ
  • Διαβάστηκε 572 φορές

Φιλική νίκη του ΦΙΛΙΠΠΟΥ στη Θεσσαλονίκη επί του Ηρακλή!

Νικητής μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι αναδείχθηκε ο Φίλιππος Βέροιας με αντίπαλο το Ηρακλή με 3-2 σετ, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κατσάνειο Στάδιο στη Θεσσαλονίκη.

Ο Γηραιός ήταν καλύτερος στο πρώτο σετ και το κατέκτησε με 25-15.

Αντέδρασαν οι ''ερυθρόλευκοι'' στο επόμενο σετ, επικράτησαν με 20-25 και ισοφάρισαν σε 1-1.

Συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό στο τρίτο σετ οι παίκτες του Τζιουμάκα, έφτασαν εύκολα στο 10-25 και πήραν το προβάδισμα με 1-2 στα σετ.

Απάντησε ο Ηρακλής στο τέταρτο σετ και το κατέκτησε με 25-12, κάνοντας παράλληλα το 2-2.

Πιο συγκεντρωμένοι οι παίκτες του Φιλίππου στο tie break, έφτασαν δίκαια στο 9-15, παίρνοντας την άτυπη νίκη.

Ηρακλής-Φίλιππος Βέροιας 2-3 (25-15, 20-25, 10-25, 25-12, 9-15)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χήρας, Μαυροβουνιώτης, Προύσαλης, Στουτζίνσκι, Πεντίδης, Σακόγλου, Μπουράκης, Κοντοκώστας (λ), Καλαϊτζίδης, Στεφανίδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τζιουμάκας): Στεφανίδης, Ντίνας, Μιχελάκης (λ), Ηλίας, Τζιουμάκας, Παπάζογλου, Στίγγας, Καρασαρλίδης, Ρεμπούτσιας, Τζελάτι.