Διακρίσεις των αθλητών της Λέσχης Αυτοκινήτου Βέροιας

H Λέσχη Αυτοκινήτου Βέροιας συγχαίρει για ακόμη μία φορά τους αθλητές και μέλη της για τις πρώτες θέσεις που κατέλαβαν και τις διακρίσεις που πήραν όλοι!

Το Σαββατοκύριακο 18-19 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε το 1ο RALLY SPRINT Κισσάβου στην περιοχή της Αγιάς Λάρισας. Ήταν ο δεύτερος γύρος του κυπέλλου Ράλλυ Βορείου Ελλάδος.

Ο αγώνας ξεκίνησε το Σάββατο με τον τεχνικό έλεγχο και την πανηγυρική εκκίνηση στην κεντρική πλατεία Αγιάς και ολοκληρώθηκε την Κυριακή το μεσημέρι έπειτα από την διεξαγωγή των τριών ειδικών διαδρομών. Εκεί βρέθηκαν και οι αθλητές της Λ.Α.Βέροιας!

Στεργιάδης-Γαζγάζης 1η θέση στην Γενική Κατάταξη και στην F2 και C5

Τρυχίδης-Αβραμίδης  7η θέση Γενικής , 3η θέση σε C3-C4 και 3η θέση στην F2E

Φυγκιωρης (μέλος του ΑΟ με συνοδηγό τον  Κίτσο Χρήστο (μέλος ΛΑΒ)  10η θέση Γενικής

Πάζης-Μπιλαδέρης στην 11η θέση Γενικής και 1η θέση C6

Βεζυρης (μέλος του ΑΟΘ) με Κίτσο Κωνσταντίνο(μέλος ΛΑΒ) 12η θέση Γενικής και 2η θέση C6

Όλοι οι αθλητές της Λέσχης Αυτοκινήτου Βέροιας τερμάτισαν, χωρίς καμία εγκατάλειψη και έφεραν εκπληκτικά αποτελέσματα!